Budeme z Bratislavy lietať priamo do USA? Vyzerá to tak, že áno

11. 10. 2022 | katarina.zelinkova@netfinancie.sk | 882 zobrazení

Bratislavské letisko môže mať čoskoro novinku, ktorá poteší mnohých cestovateľov. Dopravný úrad potvrdil informáciu, že plány o zavedení priamej linky z nášho hlavného mesta až do Ameriky sa pravdepodobne stanú čoskoro skutočnosťou.

Kedy bude nová linka zavedená?

Túto otázku si kladú mnohí, no odpoveď zatiaľ nikto nemá. Dostupné informácie sú zatiaľ také, že sa začali všetky potrebné rokovania. Americký úrad pre civilné letectvo  musí vykonať audit, na ktorý má čas až jeden rok. Takže by sa dalo povedať, že sa priameho letu do USA nedočkáme tak skoro. Dobrou správou však je, že celá záležitosť vyzerá nádejne. O zavedení novej linky, ktorá by smerovala až za veľkú mláku sa v minulosti rokovalo už veľakrát, no k realizácií tohto návrhu sa nikdy nepristúpilo. Tentokrát by sa to malo zmeniť, pretože aj letisko v našom hlavnom meste je na inej úrovni, než v minulosti.

Podľa predbežných plánov by mali byť zavedené priame lety do USA nielen pre osobnú, ale aj nákladnú dopravu. Po dohode s konkrétnymi leteckými spoločnosťami sa určí, do ktorého amerického mesta sa bude lietať.

Letisko v Bratislave sa stále rozvíja

Priama zaoceánska linka by letisku Milana Rastislava Štefánika pridala na atraktivite. Treba však dodať, že hlavné letisko našej krajiny nezaspalo na vavrínoch a darí sa mu. Za prvých osem mesiacov tohto roka dokázalo odbaviť na odletoch aj príletoch vyše jeden milión cestujúcich. V jeho ponuke nájdete priame lety do známych dovolenkových destinácií ako je Turecko, Bulharsko a Egypt. Tiež sa odtiaľto pohodlne dostanete napríklad aj do Barcelony či do Londýna.