Chystáme sa na zimu v denníku Nový čas

3. 10. 2010 | urminsky@porovnej24.cz | 1161 zobrazení

Chystáme sa na zimu v denníku Nový čas

Alternatívny názov: Zverejnené ceny pre povinné zmluvné poistenie

Popis: Ponúkame zaujímavé a praktické informácie pre povinné zmluvné poistenie. Ako a kde si uzatvoriť najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie? Porovnanie poistenia a uzatvorenie cez internet – online.

Ceny povinného zmluvného poistenia sú nízke, porovnávať sa ale oplatí. Poisťovne zverejnili cenníky povinného zmluvného poistenia na rok 2010. Porovnávaním podmienok sa dá stále ušetriť.

1. Poisťovne zverejnili ceny PZP na rok 2010. Aké budú nové podmienky?
Ceny povinného zmluvného poistenia sa v ostatných rokoch mierne znižovali – predovšetkým pre nových klientov a klientov, ktorí menili poisťovateľa. Ceny na budúci rok sú v priemere na úrovni minulého roka, v niektorých segmentoch vozidiel a motoristov sú ceny dokonca aj nižšie. Pre existujúcich klientov poisťovne avizovali rovnakú výšku poistného ako mali v tomto roku. To ale neznamená, že konkrétny vodič nemôže získať výhodnejšie poistenie ako vlani.

2. Ako jednoducho zistiť najvýhodnejšie povinné zmluvné poistnie?
Cenníky všetkých poisťovní už boli zverejnené. Denníky okrem sadzobníkov priniesli aj vzorové príklady. Porovnávanie cien a podmienok jednotlivých poisťovní pre konkrétneho motoristu je ale takto zložité. Konkrétny vodič si v komplikovanej segmentácii nemusí vždy nájsť svoju výslednú cenu. Najjednoduchším spôsobom ako si overiť, či moje vozidlo je poistené dobre a aj lacno, je navštíviť internetové portály, ktoré sa špecializujú na porovnávanie podmienok poistenia, napr. www.netfinancie.sk. Okrem cien PZP sa na nich motorista dozvie aj iné podmienky poisťovní – ďalšie výhody a zľavy poisťovní, limity plnenia, pripoistenia, asistenčné služby.

3. Ako také porovnanie na internete funguje?
Porovnanie je veľmi jednoduché a zvládne ho naozaj každý. Po zadaní základných parametrov o vozidle a niekoľkých údajov o jeho držiteľovi ponúkne poistná kalkulačka aktuálny prehľad cien a podmienok. Motorista potom môže aktuálnu ponuku porovnať so svojím súčasným poistením a rozhodnúť sa, či sú nové podmienky v poisťovnaich lepšie. Ak áno, za pár minút si môže cez internet aj uzatvoriť novú poistnú zmluvu.

Autor: Vladimír Cvik
Zdroj: Nový čas
Doporučte článok:   Viac