Poistenie cez internet online – rýchle a pohodlné

17. 3. 2011 | urminsky@porovnej24.cz | 729 zobrazení

Poistenie cez internet online – rýchle a pohodlné

Popis: Najvýhodnejšie poistenie – povinné zmluvné a havarijné cez internet – online. Rady a tipy ako sa poistiť online. Povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie, cestovné poistenie pohodlne z domu a kancelárie.

Rozhovor Vladimíra Cvika, riaditeľa Spoločnosti Netfinancie.

1.Vstup

R.Juraško: Dnes tú máme pána Cvika z Netfinancie.sk, dobré ráno dnes budeme sa baviť o poistení, ktoré je veľmi mobilné v úvodzovkách, pretože skutočne začínajú sa prázdniny, tie jarné. To znamená chodí sa na lyže povedzme aj do zahraničia a človek si na poslednú chvíľu spomenie, že nie som poistený a chce sa poistiť cez internet, ide to? Ak áno, ako?

V.Cvik: Tak, keď si spomenie na poslednú chvíľu, tak poistenie cez internet je úplne ideálne. Dá sa totiž nielen vybrať, ale aj dojednať cez internet a zaplatiť cez internet, celá operácia trvá niekoľko minút.

L.Šóšová: A čo keď sa niečo takéto stane, keď už sedím v lietadle a spomeniem si, že som sa zabudla poistiť. Dá sa to aj cez telefón?

V.Cvik: V lietadle asi internet a telefón sa nedá príliš používať, ale je ešte možnosť, že by som zavolal niekomu známemu a on ako poistník, by to dojednal za mňa. Samozrejme dôležité je, aby to zaplatil totižto cestovné poistenie, ktoré sa dojednáva cez internet vzniká až zaplatením poisteného. To znamená až pripísaním peňazí za to cestovné poistenie na účet poisťovne.

L.Šóšová: A akým spôsobom, čo všetko treba cez ten internet? To ma zaujíma. Na poslednú chvíľu doma mám internet a teraz, idem to riešiť. Čo všetko potrebujem vedieť a ponúkajú to všetky poisťovne ?

V.Cvik: Dnes už takmer všetky univerzálne a kompetentné poisťovne ponúkajú cestovné poistenie. Mimochodom to bol úplne prvý produkt, ktorý sa dával uzatvoriť cez internet a dával sa aj zaplatiť cez internet dnes je tých produktov podstatne aj viac, ale práve cestovné poistenie, kvôli tomu stresu a kvôli tomu zhonu a na poslednú chvíľu si spomeniem, že ešte nie som poistený sa robí práve cez internet.

R.Juraško: Ja sa priznám, že nemám rád vyplňovanie formulárov, nerád ich vypisujem často sa mýlim a som z toho vystresovaný častokrát je tam veľa drobných písmen, zdá sa mi to dosť komplikované , ako je to práve v tomto prípade, je to prehľadné ?

V.Cvik: Je to úplne jednoduché, ten formulár je najjednoduchší z poistných produktov, jeho vyplnenie naozaj trvá jednu minútu zaplatenie ďalších niekoľko sekúnd. Takže je to veľmi rýchle, ak nemáte rád formuláre alebo internetové vypisovanie nejakých formulárov, môžete kľudne aj zavolať do poisťovne, dnes sa dá poistiť aj cez telefón, dokonca aj prostredníctvom esemesky.

L.Šóšová: Toto je to, že nie každý ma doma internet nie každý teda čiže v podstate, keď tam zavolám je tam nejaký operátor alebo komunikuje so mnou nejaký poistovateľ?

V.Cvik: Sú call centrá poisťovní, ktoré Vás dokážu poistiť prostredníctvom internetu, prostredníctvom telefónu, prostredníctvom esemesky dôležité je, aby ste stihli zaplatiť ešte pred tou cestou to je rozhodujúce.

R.Juraško: Je to drahšie, ako keď prídem do kamennej poisťovne ako alebo aj lacnejšie alebo je to isté?

V.Cvik: Je to lacnejšie, v tom smere, že si môžete vybrať, že na internete si môžete vybrať veľmi rýchlo sú špecializované portály, kde máte poradie prvých sedem poisťovní vy si vyberiete to, ktoré sa Vám páči, porovnáte si ceny porovnáte si podmienky a za niekoľko málo sekúnd alebo minút to máte dojednané, takže je to určite rýchlejšie ako navštevovať nejakú kamennú pobočku.

R.Juraško: A nič sa nestane, viete stane sa potom poistná udalosť a nezačne špekulovať tá poisťovňa? No, ale to už ste mali trošku inak urobiť a jedno z druhým, nič vám nedáme a teraz plať si to v Rakúsku!

V.Cvik: Jeden z údajov, ktorý zadávate je email na ten email dostanete potvrdenie o uzatvorení zmluvy dostanete tam obchodné podmienky , poistené podmienky dostanete tam aj tie asistenčné kartičky takže vy máte doklad o tom, že ste sa poistili a že všetko prebehlo v poriadku a dokonca, keď platíte dostanete potvrdenie o tom, že ten transfer a platba bola zrealizovaná takže ste krytý.

L.Šóšová: Ďakujeme veľmi pekne.

2.Vstup

R.Juraško: Chceme sa poistiť na poslednú chvíľu cez internet, ako? Dá sa to vôbec?

V.Cvik: Internet je teraz úplne ideálny prostriedok na stresy a posledné chvíle. Poistenie cez internet trvá naozaj niekoľko minút, ako sme povedali v prvom vstupe. Za pár sekúnd si vyberiete poistenie a za pár sekúnd ho aj zaplatíte. Ako náhle sa poistíme môžeme cestovať . Pokiaľ ideme na Slovensko a ideme na hory, tak v zásade všetky bežné úrazy, liečebné náklady lieky máme hradené zo zdravotného poistenia, z verejného zdravotného poistenia, ale pokiaľ ideme do vysokých hôr, tak by som odporúčal pripoistenie do hôr alebo poistenie pátrania a záchrany horskej služby, lebo toto môže byt dosť drahý výjazd.

R.Juraško: To je zaujímavá informácia, vlastne áno, to sa už posledné roky odporúča pripoistiť.

V.Cvik: Ak by ste šli do hôr a stalo by sa Vám niečo, prečo by musela zasahovať horská služba stálo by vás to veľa peňazí, pokiaľ by ste nemali toto pripoistenie je to veľmi lacná záležitosť a určite odporúčam každému, kto napríklad miluje adrenalínové zimné športy .

R.Juraško: To je otázka Slovenskej republiky alebo otázka aj zahraničia, to znamená dovolenka doma alebo aj v zahraničí.

V.Cvik: Toto sa týkalo Slovenska, pokiaľ cestujem do zahraničia určite odporúčam klasické cestovné poistenie. Poistenie liečebných nákladov, poistenie batožiny a samozrejme poistenie zimných športov, ak niekto miluje nejaké rizikové zimné športy skialpinizmus, alebo niečo podobné, tak samozrejme odporúčam poistenie rizikových športov.

R.Juraško : Náš pán režisér odporúča Egypt, on je vášnivý potápač a milovník dobrodružstiev, čo tam?

V.Cvik: Do Egypta je momentálne aktuálne poistenie právnej ochrany.

R.Juraško: Cez internet je to rýchle, je to bezprostredné ?

V.Cvik: Je to hlavne bezpečné, mnohý ľudia ešte majú obavy, čo cez internet nie všetko dostanete na email dostanete potvrdenie o poistení dostanete asistenčnú kartu pokiaľ platíte cez internet dostanete samozrejme potvrdenie o tom, že ta transakcia platby bola zrealizovaná a môžete s kľudným svedomím cestovať do zahraničia.

R.Juraško: Čo všetko môžem poistiť cez internet, môžem aj batožinu napríklad, pripoistiť si aj takéto veci?

V.Cvik: To je súčasť cestovného poistenia, ale keď hovoríme o internetovom poisťovaní môžete poistiť auto, zákonné poistenie, havarijné poistenie, môžete poistiť seba, ste zamestnancom, zodpovednosť pri výkone povolania, ak by ste markíze spôsobili škodu. Môžete poistiť úraz, dokonca dnes môžete poistiť aj nehnuteľnosť.

R.Juraško: Ja mám vždycky taký pocit, že by potrebujem hovoriť s tým človekom, ktorý mi predáva tú poistku, z oka do oka.

V.Cvik: Môžete zavolať, môžete napísať môžete sa spojiť Skypom.

R.Juraško : Ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúce informácie.

Autor: SRo, Vladimír Cvik
Zdroj: Prepis rozhovoru TV Markíza – Teleráno
Doporučte článok:   Viac