POISTENIE JE ISTOTA v denníku Nový čas

3. 10. 2010 | urminsky@porovnej24.cz | 922 zobrazení

POISTENIE JE ISTOTA v denníku Nový čas

Alternatívny názov: Výhody poistenia

Popis: Využite dôležité informácie o tom, prečo je výhodné uzatvoriť poistenie online a čo robiť, ak chceme poistenie vypovedať.

Špecializovaná príloha od spoločnosti Mediaplanet
POISTENIE JE ISTOTA v denníku Nový čas
11.9.2009, s. 11

napísal: Vladimír Cvik

Prečo by sa ľudia mali poisťovať on-line?

V dnešnej uponáhľanej dobe chcú mať ľudia informácie čo najskôr, a nie míňať čas ich komplikovaným hľadaním či porovnávaním. Na nete nájdu dôležité informácie, môžu si porovnať výhody a ceny poistení, a to objektívne, rýchlo a na jednom mieste. Poistenie online ponúka najširší výber, prináša relevantné údaje pre správne rozhodnutie a výber, neovplyvňuje a nanavádza. Znamená výraznú úsporu času i peňazí – kedykoľvek, jednoducho a pohodlne.

Čo mám robiť, ak chcem on-line uzavretú zmluvu zrušiť?

Poistnú zmluvu dojednanú prostredníctvom internetu (napr. PZP, havarijné poistenie, poistenie nehnuteľnosti a domácnosti) je možné podľa Občianskeho zákonníka a poistných podmienok ukončiť výpoveďou ku koncu poistného obdobia. Výpoveď musí byť písomná, podpísaná poistníkom a daná do poisťovne najneskôr 6 týždňov pred uplynutím poistného obdobia. Podľa zákona o ochrane spotrebiteľa pri finančných službách na diaľku je ale klient oprávnený písomne od zmluvy aj odstúpiť do 14 dní odo dňa uzavretia poistnej zmluvy.

Autor: Vladimír Cvik
Zdroj: Nový Čas
Doporučte článok:   Viac