Pri flotile niekoľko desiatok áut platia mimoriadne ceny

3. 10. 2010 | urminsky@porovnej24.cz | 986 zobrazení

Pri flotile niekoľko desiatok áut platia mimoriadne ceny

Alternatívny názov: PZP pre viacero áut

Popis: Flotilové poistenie motorových vozidiel – aké sú rozdiely a podmienky oproti individuálnemu poisteniu. Jednotlivé špecifiká, ktoré sa tohto poistenia týkajú.

Flotilové poistenie motorových vozidiel – v povinnom zmluvnom i havarijnom poistení – má určité špecifiká v porovnaní s individuálnym poisťovaním. „V súborovom poisťovaní menších alebo väčších flotíl existujú v poisťovniach základné sadzby pre jednotlivé kategórie a značky vozidiel, tie sú obvykle nižšie ako pri individuálnom poistení,“ hovorí Vladimír Cvik, výkonný riaditeľ spoločnosti Netfinancie. „Systém bonusov a zliav je podobný ako pri individuálnych zmluvách, zľavy pre firmy však bývajú vyššie.“

Stredné a väčšie podniky s dvadsiatimi a viac vozidlami a veľké flotily s počtom nad 50 vozidiel dosahujú podľa Cvika pri dojednávaní podmienok obvykle veľmi atraktívne ceny. „Pri stanovovaní podmienok pre veľké firmy poisťovne zohľadňujú nielen množstvo vozidiel, ale aj škodovosť flotily, to znamená množstvo udalostí a objem vyplatených plnení.“ Do úvahy sa berie aj prevažujúce zameranie a činnosť spoločnosti, prípadne fakt, či je spoločnosť v poisťovni novým klientom, a tiež to, aký je celkový objem firmou plateného poistného. Záujem poisťovne mať v portfóliu konkrétnu flotilu potom vyjadruje aj výsledné poistné, v ktorom sa zahŕňa i rizikovosť flotily. Niektoré poisťovne poisťujú len flotily osobných a úžitkových áut, iné zase nepoistia flotilu medzinárodného prepravcu.

Autor: Helena Kokolová
Zdroj: Hospodárske noviny
Doporučte článok:   Viac