Akciové ponuky povinného zmluvného poistenia na internete – škoda nevyužiť

5. 10. 2010 | urminsky@porovnej24.cz | 1312 zobrazení

Akciové ponuky povinného zmluvného poistenia na internete – škoda nevyužiť

Popis: Využite akciové ponuky pre povinné zmluvné poistenie cez internet a ušetrite. Výhodné povinné zmluvné poistenie online by bolo škoda nevyužiť.

Základný rozdiel medzi tzv. štandardnou ponukou povinného poistenia a akciovou ponukou býva v niekoĺkých aspektoch.Dočasná zľava na cene (napr. do konca novembra, do konca roka…) pre určité typy vodičov alebo vozidiel,alebo k štandardnej sadbe poistného povinného poistenia daná poisťovňa pridá zdarma, alebo za výbornú cenu, doplnkové krytie niektorých rizík – a takúto ponuku nie je možné očakávať po celú dobu životnosti poistky (napr. po celú dobu po ktorú bude mať klient poistené vozidlo u danej poisťovne). Takéto ponuky poisťovne pripravili motoristom v minulom roku.

Základný rozdiel medzi tzv. štandardnou ponukou povinného poistenia a akciovou ponukou býva v niekoĺkých aspektoch :

* dočasná zľava na cene (napr. do konca novembra, do konca roka…) pre určité typy vodičov alebo vozidiel,

* alebo k štandardnej sadbe poistného povinného poistenia daná poisťovňa pridá zdarma, alebo za výbornú cenu, doplnkové krytie niektorých rizík – a takúto ponuku nie je možné očakávať po celú dobu životnosti poistky (napr. po celú dobu po ktorú bude mať klient poistené vozidlo u danej poisťovne). Takéto ponuky poisťovne pripravili motoristom v minulom roku.

Aké sú v týchto dňoch najlepšie akciové ponuky pre povinné zmluvné poistenie na slovenskom internete ? Na rozdiel od uplynulých rokov kedy špeciálne akcie boli zamerané na dochodcov alebo obyvateľov menších obcí, špeciálne akciové ponuky sa pre budúci rok sústredia len na vyššie kubatúry nad 1800 ccm, kde je ponuka veľmi zaujímavá u dvoch poisťovní a rozhodne je vhodné ju využiť.

Do konca novembra 2007 poisťovňa OTP Garancia má výhodnú ponuku pre vozidla vyšších kubatúr s vodičov s bezškodovým priebehom dlhším akmo tri roky :

* od 1801 do 2000 ccm za 5000 Sk

* od 2001 do 2500 ccm za 5600 Sk

* od 2501 a viac ccm za 7500 Sk

* naviac, OTP Banka zo skupiny OTP takýmto novým klientom OTP Garancia poskytne na rok zdarma kreditnú katru Mastercard

Na rozdiel od ročnej akcie OTP Garancia v roku 2007, v budúcom roku už OTP Garancia Poisťovňa k svojmu PZP nebude poskytovať zdarma doplnkové úrazové poistenie vodiča pre prípad smrti s limitom 100 000 Sk.

Podobne, Česká Poisťovňa Slovensko opakuje v dňoch 1.11 -23.11.2007 minuločnú dočasnú mimoriadnu akciu pre silné kubatúry v rozsahu 1801-2500 ccm za 5 500 Sk.

Tieto akciové poistenia je možné dojednať buď priamo na pobočke poisťovní OTP Garancia alebo Českej Poisťovni Slovensko. Pokiaľ sa vám nechce do pobočky, možete si tieto ponuky dojednať aj na internete, napr. na internetovej kalkulačke Netfinancie.sk.

Kto by si teda nemal nechž ujsť tieto akciové ponuky ?

Uveďme niekoľko vhodných príkladov. Bratislavský vodič s oblúbenou Škodou Octavia 1.9 Tdi s trojročným bezškodovým priebehom má najlacnejšie povinné zmluvné poistenie v akciovej ponuke u OTP Garancia za 5 000 Sk,na druhom mieste je výborná ponuka Generali za 5 448 Sk a na treťom mieste je akciová ponuka Českej Poisťovne Slovensko za 5 500 Sk.Pokiaľ ale tento vodič nemá žiaden bezškodový priebeh, tak najlepšia ponuka pre neho je Generali za 5 448 Sk a druhá najlepšia je akciová ponuka Českej Poisťovne Slovensko za už spomínaných 5 500 Sk.

Pre porovnanie : v ČR je pre podobného pražského vodiča najlepšou ponukou sadzba Wustenrotu za 4 572 CZK = 5 646 Sk pokiaľ može dokladovať aspoň trojročný bezškodový priebeh , a bez bezškodového priebehu je znovu najvýhodnejší Wustenrot so sadzbou 6 534 CZK = 8 069 tiež u Wustenrotu.

Druhý príklad : košický vodič s vozidlom Hyundai Santa Fe napríklad vo verzii 2.7 V6 CVVT Elegance s trojročným bezškodovým priebehom má najlepšiu ponuku u OTP Garancia 7 500 Sk , druhá je ponuka ČSOB Poisťovne za 11 626 Sk. Pokiaľ ale tento vodič nemože dokladovať bezškodový priebeh, tak pre neho najlepšou ponukou je ponuka Uniqa Štandard za 12 048 Sk.

Pre porovnanie : v ČR tento vodič s trojročným bezškodovým priebehom najlacnejšie poistné dosiahne za 6858 CZK = 8 470 Sk u Wustenrotu, a bez bezškodového priebehu je najlacnejšia poistka taktiež u Wustenrotu v ČR za 9 792 CZK = 12 093 Sk.

Preto je skutočne možné doporučiť uzatvorenie týchto výhodných akciových ponúk pre vodičov vačších kubatúr, a to u Českej Poisťovne Slovensko aj bez bezškodového priebehu, a u OTP Garancia pokial daný vodič vie vydokladovať už spomínaný aspoň trojročný bezškodový priebeh.

A nakoniec : slovenský vodič sa poistí stále za nižšie sadzby ako český vodič s rovnakým vozidlom. Popri pzp nezabúdajte aj na výhodné havarijné poistenie.

Autor: redakcia
Zdroj: Svetpoistenia.sk
Doporučte článok:   Viac