Na trh s poistením áut vstupuje nový hráč

21. 10. 2010 | urminsky@porovnej24.cz | 1236 zobrazení

Na trh s poistením áut vstupuje nový hráč

Alternatívny názov: Nová poisťovňa na slovenskom trhu

Popis: Predaj cez internet a telefón môže Genertel Insurance stihnúť spustiť ešte túto jeseň.

Ceny povinného zmluvného poistenia áut môžu citeľne zlacnieť. Na slovenský trh totiž vstupuje nový hráč – poisťovňa Genertel Insurance, pobočka maďarskej Genertel Biztosító. Podľa informácií Trendu spoločnosť pracuje na tom, aby s predajom poistiek začala ešte túto jeseň. Práve v októbri a novembri zverejňujú poisťovne sadzobníky na ďalší rok a najväčšia časť klientov, zhruba tretina, má šancu v tomto období prejsť k prípadne lacnejšej konkurencii.

,,V ostatných štyroch rokoch vstúpili na trh zákonného poistenia vozidiel traja noví hráči, ktorí v snahe získať trhový podiel prišli s výhodnou cenovou politikou a udržiavali tak ceny poistenia veľmi nízko. Obdobný scenár by sa mohol opakovať aj vstupom ďalšej poisťovne,“ očakáva Vladimír Cvik zo spoločnosti Netfinancie.sk, ktorá ponúka poistenie od viacerých poisťovní cez internet.

Atraktívne ceny by Genertel mohol ponúknuť vďaka tomu, že ich bude predávať cez telefón a internet. Ide o najlacnejšie predajné kanály a v prípade ich využitia núkajú poisťovne na slovenskom trhu najvyššie zľavy aj v súčasnosti.

Zástupca Genertelu Miroslav Chovan nechcel zatiaľ žiadne informácie o termíne vstupu ako aj ponúkaných službách oficiálne komentovať. ,,O všetkom budeme včas informovať cez oficiálne stanovisko,“ uviedol. Podľa informácií Trendu z okolia novej spoločnosti sa ale s prípravami finišuje.

Na predaj cez telefón a internet sa špecializuje aj materská firma nováčika – Genertel Biztosító. Ide o spoločnosť z talianskej poisťovacej skupiny Generali. Tá cez PPF Holding ovláda Generali Slovensko, ktorá na tunajšom trhu pôsobí niekoľko rokov.

Kúpu povinnej poistky cez telefón či internet využíva podľa údajov poisťovní zhruba do 10 percent vodičov na Slovensku. Pri celkovom počte 2,1 milióna poistených áut ide o trh približne s 210-tisíc zmluvami.

Genertel má na tunajšom trhu už dávnejšie zaevidovaných viacero internetových domén. Ako pobočke poisťovne z členského štátu Európskej únie jej stačilo, aby svoj vstup na trh oznámila Národnej banke Slovenska. Urobila tak ešte v júni a 30. augusta predložila zápis do Obchodného registra.

Autor: Xénia Makarová
Zdroj: www.financie.etrend.sk
Doporučte článok:   Viac