Wüstenrot ceny verným vodičom nemení

21. 10. 2010 | urminsky@porovnej24.cz | 1337 zobrazení

Wüstenrot ceny verným vodičom nemení

Alternatívny názov: Poisťovňa zverejnila nový kompletný cenník povinného zmluvného poistenia

Popis: Výhody verným vodičom, ktorí majú povinné zmluvné poistenie v poisťovni Wüstenrot. Nový zverejnený cenník platný pre povinné zmluvné poistenie ukazuje výhody pre niektorých vodičov.

Povinná poistka za autá s objemom motora najviac 47 kilowattov, ktoré vlastnia vodiči starší ako 26 rokov, vyjde v poisťovni Wüstenrot od 89 eur. Najnižšiu cenu dá spoločnosť všetkým svojim doterajším klientom, ktorí u nej majú povinné zmluvné (PZP) alebo havarijné poistenie.

,,Poisťovňa cenovo zvýhodňuje verných klientov, ktorí majú uzavretý niektorý z jej ďalších produktov autopoistenia,“ vysvetlila spoločnosť svoj postup v dnešnom oficiálnom vyhlásení. Zverejnený cenník platí odo dneška.

Výhodnejšiu cenu môžu získať aj noví klienti, ak si ďalšiu poistku súvisiacu s autom zriadia vo Wüstenrote do mesiaca. Pre ostatných starších vodičov s najmenej výkonnými autami ponúka Wüstenrot povinnú poistku za 99 eur. Ak majú 25 a menej rokov, priplatia si ešte ďalších 20 až 40 eur.

V súčasnosti stoja povinné poistky pre najmenej výkonné autá, ktoré vlastnia starší vodiči, v priemere 83 eur. Wüstenrot určuje cenu len na základe veku a hlavne výkonu motora poisťovaného vozidla. Na trhu tak používa v súčasnosti najmenej ukazovateľov na výpočet sadzby a jeho cenová tabuľka patrí k najprehľadnejším.

Povinné poistenie si v spoločnosti uzatvorilo doteraz podľa jej vlastných údajov stotisíc áut. Podľa posledných štatistík Slovenskej kancelárie poisťovateľov z konca vlaňajška poistila Wüstenrot necelých 42-tisíc áut, čím sa radila na celkovo ôsme z desiatich priečok.

Okrem tejto poisťovne zverejnila tento týždeň zatiaľ len niektoré ceny aj ČSOB Poisťovňa. Najvyššiu zľavu núka vodičom, ktorí sa zaviažu, že si povinné poistenie v rovnakej spoločnosti uzatvoria aj pre rok 2012.

Trh vyčkáva, ako sa zachová nový hráč na trhu – pobočka maďarského Genertelu, ktorá začína činnosť na tunajšom trhu v týchto dňoch. Ponúkať povinné poistenie bude výlučne cez telefón a internet, ktoré patria k predajne najlacnejším kanálom. Má tak predpoklady, aby na trh uviedla v priemere ešte nižšie ceny ako môžu ponúkať jej konkurenti.

„Každá nová poisťovňa na trhu povinného poistenia musí zaujať predovšetkým atraktívnou cenou. To platí obzvlášť pre poisťovňu, ktorá sa špecializuje na ponuku prostredníctvom internetu,“ hodnotí príchod v poradí jedenástej poisťovne na trh Vladimír Cvik, konateľ internetového portálu Netfinancie.sk. Dodáva, že podobne ako ostatné poisťovne, sa zrejme aj Genertel upriami hlavne na získanie majiteľov malých áut a tých z nižšej strednej triedy. „Kedže ide o najpočetnejšiu skupinu motoristov, o ktorú majú záujem všetky poisťovne, predpokladám, že tu sa ceny vo všeobecnosti nezvýšia. V niektorých prípadoch môžu majitelia takýchto áut v porovnaní s minulým rokom aj ušetriť,“ tvrdí V. Cvik.

Autor: Xénia Makarová
Zdroj: www.financie.etrend.sk
Doporučte článok:   Viac