Online poistenie a kalkulačky

Čo predstavuje pre vodičov objektívna zodpovednosť?

Alternatívny názov: Zavedená objektívna zodpovednosť od 1.7.2012

Popis: Objektívna zodpovednosť je zodpovednosť majiteľa za svoje auto aj keď ho práve nešoféruje. Pokuty za možné priestupky bude znášať práve on – majiteľ.

Vložené 9.júla 2012 14:15 | zobrazené: 13 102x

Čo predstavuje pre vodičov objektívna zodpovednosť?

Od 1. júla 2012 realitu na slovenských cestách. Čo však presne znamená a na čo by si mali dať vodiči pozor?

Najmä na svoje vozidlo a to aj v prípade, že nesedíte za volantom. Objektívna zodpovednosť totiž znamená, že i keď majiteľ daného vozidla práve nešoféruje, je zodpovedný za všetko, čo jeho vozidlo spôsobí a akého priestupku sa „aktuálny“ vodič dopustí. Je preto dôležité vedieť, komu svoje auto požičiavate, čo i len na pár hodín. Môže sa Vám totiž stať, že aj za tento krátky čas si narobíte veľké problémy. Aj keď nie úplne Vašou vinou.

V rámci objektívnej zodpovednosti boli  novelou zákona o premávke zvýšené aj ceny pokút. Tzv. subjektívna zodpovednosť však platí naďalej.

Dávajte si preto pozor, aby sa Vám nestalo, že Vám domov príde nepríjemná poštová zásielka, ktorá bude pozostávať z fotografie, platobného rozkazu a poštovej poukážky. Uhradiť ju budete musieť Vy, aj keď bude z fotografie jasné, že Vy ste daný priestupok nespôsobili.

Rýchla úhrada znamená výhody

Ak sa s platbou poponáhľate, budete mať nárok na istú úľavu – a to v prípade, že pokutu uhradíte do 15 dní od jej doručenia. V takom prípade ušetríte jednu tretinu pokuty a priestupok Vám nebude zapísaný ani do karty vodiča. Ak teda budete chcieť ušetriť, musíte sa poponáhľať a zaplatiť na príslušný bankový účet.

Niečo navyše...

Objektívna skutočnosť je myslená skutočne objektívne, a preto je platná pre všetkých, dokonca aj pre poslancov a sudcov.

Autor:
Zdroj:
Doporučte článok:

Najnovšie články

Generali Poisťovňa získala pod...

20.02.2015 12:06: Generali Poisťovňa získala pod seba dve významné poisťovne Posledným dňom roka 2014 a prvým dňom roka 2015 nastali v p...

Cestovné poistenie už v desiat...

02.09.2014 11:53: Ak sa rozhodujete pre cestovné poistenie, naše porovnanie cien vám ponúkne na výber až 10 poisťovní. Každá má pritom na ...

Zrovnoprávnenie pohlaví aj keď...

15.03.2013 11:12: Už od minulého roka sa hovorí o tom, že by sa v poisťovníctve mali zaviesť rovnaké poistné sadzby pre ženy, ako aj pre m...

Najčítanejšie

Čo predstavuje pre vodi...

13 102x prečítané 

Ako znížiť počet doprav...

12 843x prečítané Už nejakú dobu pre sa medzi motoristami na Slovenku šíri informácia, že príslu&scaron...

Neporiadnych majiteľov ...

11 378x prečítané V zmysle zákona 381/201 Z.z. sú majitelia a držitelia motorových vozidiel povinní uzatvoriť ...