Ako je to s prevoznymi znackami z Rakuska

3. 10. 2010 | urminsky@porovnej24.cz | 4576 zobrazení

Ako je to s prevoznymi znackami z Rakuska

Alternatívny názov: Prevozné značky z Rakúska

Popis: Prevozné značky z Rakúska a všetko čo o nich potrebujete vedieť. Prevozné značky a dôležité a praktické informácie.

Otázka čitateľa: chcel by som sa opytat ci nemate skusenosti, alebo neviete ako je to s prevoznymi znackami z Rakuska. Planujem si tam kupit auto, ale neviem kolko stoja a tak si neviem vyratat ci sa mi to oplati. Pocul som ze v Rakusku treba ku prevoznym znackam este osobitne kupovat aj poistenie je to pravda? Podla toho by to vychadzalo 150€ prevozne znacky a okolo 100€ poistenie. Ale to sa mi velmi nezda, kedze prevozne znacky v Nemecku stoja cca 150€ a v tom je uz aj poistenie.

RE:

Cena prevozných značiek závisí od jednotlivej krajiny a nieje všade rovnaká. Ovplyvňuje ju aj doba, na ktorú sú prevozné značky vydané. Podľa informácií, ktoré máme k dispozícii ,je naozaj cena prevozných značiek v Rakúsku vrátane poistenia pre prípad škody spôsobenej tretím osobám( niečo ako naše povinné zmluvné poistenie) okolo 250 Eúr. Prevozné značky a poistenie platia na 2 týždne. V prípade, že chcete vozidlo doviesť, teda budete musieť tento poplatok zaplatiť, na Slovensku sa totiž prevozné značky na auto zakúpené a registrované v Rakúsku vydať nedajú. Alternatívou je nechať si auto doviesť odťahovou službou, ak to nieje ďaleko za hranicami, možno by Vás to vyšlo lacnejšie

Autor: redakcia
Zdroj: Svetpoistenia.sk
Doporučte článok:   Viac