Od 1.1.2008 povinné zimné pneumatiky a snehové reťaze v Rakúsku

13. 12. 2007 | urminsky@porovnej24.cz | 3295 zobrazení

Od 1.1.2008 povinné zimné pneumatiky a snehové reťaze v Rakúsku

Alternatívny názov: Povinnosť zimných pneumatík a snehových reťazí.

Popis: Nová povinnosť pre vodičov mať zimné pneumatiky a snehové reťaze v Rakúsku. Nové pravidlá cestnej premávky v Rakúsku a hroziace pokuty.

Akú zimnú výbavu si radšej prirpavte na ceste do Rakúska a čo vám hrozí ak nedodržíte nové predpisy – radí Svetpoistenia.sk

Nové pravidlá zimnej premávky v Rakúsku.

Vzľadom k významnej legislatívnej zmene, týkajúcej sa prevádzky na komunikáciách v Rakúsku v zimnom období, náš portál Svetpoistenia.sk nedoporučuje svojím čitateľom jazdiť do susedného Rakúska bez zimných pneumatík.

S platnosťou od 1.1.2008 v Rakúsku platia nové pravidlá pre zimnú premávku na cestných komunikáciách : každý rok v období 1.12. – 15.4. je po rakúskych komunikáciách možné sa pohybovať len na zimných pneumatikách, a to na všetkých 4 kolesách vašeho vozidla (vozidlá do 3 500 kg).

Naviac, pokiaľ sa chystáte na rakúske hory, na zasnežených cestách a v prípade poľadovice musíte na kolesá hnaciej nápravy namontovať celoobvodové snehové reťaze.

Pokuty.

O tom že s rakúskou políciou neradno žartovať sa prevedčil už nejeden slovenský vodič.

Pokiaľ sa vyberiete v zime do Rakúska na letných pneumatikách, je dosť pravdepodobné, že dostanete pokutu 35 EUR, a že vám polícia na mieste odstaví vaše vozidlo – a ďalej budete musieť pokračovať bez neho.

Ak však sa vám podarí zablokovať medzinárodnú ďiaľnicu, v takom prípade môžete očakávať správne konanie, v ktorom sa pokuta môže vyšplhať až na 5 000 EUR.

Autor: redakcia
Zdroj: Svetpoistenia.sk
Doporučte článok:   Viac