Postup pre dovoz automobilu z Talianska

3. 10. 2010 | urminsky@porovnej24.cz | 3344 zobrazení

Postup pre dovoz automobilu z Talianska

Alternatívny názov: Dovoz auta z Talianska

Popis: Potrebujete vedieť, ako postupovať v prípade dovozu automobilu z Talianska? Ponúkame praktické informácie o tom, kedy je nutné si uzatvoriť povinné zmluvné poistenie a podobne, ako aj dôležité linky, ktoré Vám určite pomôžu.

– odhlásiť vozidlo v Taliansku na talianskom Dopravnom inšpektoráte. V Taliansku ukončite povinné zmluvné poistenie a na talianskom Dopr. inšpektoráte vybavíte aj prevozné značky a dočasné pzp. Prevozné značky vrátane poistenia by mali stáť okolo 100 EUR. Naviac, musíte k nákladom pripočítať palivo + talianske a rakúske dialničné známky,

– v SR je potrebné s vozidlom prejsť technickou kontrolou, a poprípade aj u menej štandardných vozidiel je možné, že po vás na dopravnom inšpektoráte v SR budú vyžadovať tzv COC certifikát (bližšie informácie o tom nájdete na http://www.povinne-zmluvne-poistenie.sk/prihlasenie-vozidla/… )

– pred tým, ako budete Vaše dovezené vozidlo prihlasovať v SR, budete potrebovať si zariadiť pzp pre toto vozidlo – inak Vám ho na polícii nezaevidujú. Pre najlacnejšie pzp ale aj havarijné poistenie sa pozrite na www.netfinancie.sk , kde sa hneď online možete aj poistiť ,

– s výsledkom technickej kontroly, COC certifikátom a povinným zmluvným poistením z Netfinancie.sk zájdite na Dopravný inšpektorát v mieste Vašeho bydliska – adresy nájdete na http://www.povinne-zmluvne-poistenie.sk/prihlasenie-vozidla/dopravne_inspektoraty_adresy

– celkovo, kvalitné informácie o prihlasovaní dovezeného vozidla nájdete na http://www.povinne-zmluvne-poistenie.sk/prihlasenie-vozidla/ – nájdete tam aj všetky potrebné formuláre

Ešte niekoľko tipov a rád :

– Nikdy neposielajte peniaze za vozidlo – a ani zálohu – dopredu. Peniaze dávajte “z ruky” až po tom, ako auto uvidíte, preveziete sa na ňom, skontrolujete či existuje, a zistíte, či auto kupujete od doveryhodného predajcu v Taliansku.

– Naviac, dobrou radou je kupovať vozidlá skor na severe Talianska ako na juhu, hlavne okolo Neapola alebo na Sicílii (len pre zaujímavosť sa pozrite na článok http://auto.idnes.cz/falesne-ferrari-na-sicilii-dobry-byznys… ). Aj keď nebudete kupovať v Taliansku Ferrari, na juhu sa Vám ľahko može stať že kúpite kradnuté auto.

– Určite kupujte vozidlo už s existujúcim COC certifikátom – ušetríte niekoľko dní a aj peniaze za vybavovanie COC na Slovensku .

– Určite si vybavte pzp a poprípade aj havarijko na Netfinancie.sk – je to rýchle, najlacnejšie a je to renomovaný internetový portál pre poistenie .

– Alternatívne, pokiaľ nechcete strácať čas na taliankom dopravnom inšpektoráte (je pravda že toto by za vás mal vybaviť predávajúci…), tak je vhodné dať si vozidlo priviesť na kamióne. Stojí to cca 8 000 , – Sk. Na slovenskom internete je dosť slušných firiem, ktoré sa tomuto venujú.

– UPOZORNENIE : Pokial by ste s vozidlom z Talianska náhodou prechádzali cez ČR na prevozných značkách, može sa stať, že vás česká polícia bude pokutovať.

– Ďaľšia dobrá rada : určite majte pri sebe faktúru o zaplatení vozidla pre prípad kontroly políciou.

Autor: redakcia
Zdroj: Svetpoistenia.sk
Doporučte článok:   Viac