Ceny cestovného poistenia možno porovnať aj cez internet

3. 10. 2010 | urminsky@porovnej24.cz | 979 zobrazení

Ceny cestovného poistenia možno porovnať aj cez internet

Alternatívny názov: Cestovné poistenie aj online

Popis: Využite jedinečnú možnosť a porovnajte si cestovné poistenie aj cez internet. Získate tak najvýhodnejšie cestovné poistenie online a ušetríte si nielen peniaze, ale aj svoj čas.

Porovnať si náklady na poistenie pri cestách do zahraničia je od utorka možné aj cez internet. Umožňuje to kalkulačka na stránke netfinancie.sk. Cestovné poistenie online si tu môžete nielen porovnať, ale takisto uzatvoriť.

Hlavným zdrojom informácií o cenách cestovného poistenia boli doteraz podľa zástupcov portálu články odborníkov v cestovateľských magazínoch či odbornej tlači. „Naša kalkulačka pre cestovné poistenie je prvou službou tohto druhu pre slovenského zákazníka a ponúka mu informácie o cenách (sadzbách) zatiaľ piatich renomovaných poisťovní. Je určená všetkým, ktorí chcú rýchlo nájsť informácie o cenách poistení a uzavrieť to najvhodnejšie,“ uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Netfinancie Vladimír Cvik.

„Ponuka cestovného poistenia je dnes na Slovensku veľmi široká a klienti si často toto poistenie kupujú v strese, krátko pred vycestovaním. Naša poistná kalkulačka by ich mala ochrániť pred zbytočným zhonom na poslednú chvíľu a výberom vhodného poistenia im navyše ušetriť aj peniaze,“ odôvodnil vytvorenie kalkulačky Cvik. Netfinancie deklarujú absolútnu nezávislosť pri výpočtoch cien.

Pravda.sk pri skúšobnom výpočte na spomínanom portáli zistila značné rozdiely v cenách poistenia – napríklad poistenie 10-dňového dovolenkového pobytu stojí v jednej z poisťovní 270 korún (8,96 eura) a inej až vyše 450 korún, v prepočte takmer 15 eur. V prípade, ak by sa človek chcel poistiť na pracovnú cestu do Fínska v dĺžke 5 dní, v závislosti od zvolenej poisťovne by podľa kalkulačky na netfinancie.sk zaplatil 204 až 492 korún.

Autor: fnk
Zdroj: pravda.sk
Doporučte článok:   Viac